O hře

Opuštěný dům, opuštěný muž, temná noc a temná minulost … a samozřejmě podivná lebka (ale nejen to). Ideální základ pro napínavý a strašidelný příběh, v němž hraje roli vražda, smrt a pomsta. Tajemství se ale nesmí prozrazovat – to by pak nebyla žádná hra, pokud to ovšem hra je…

Vypravěčem a hlavním hrdinou příběhu je mladý muž, kterého pronásleduje vina a přízrak. Nemůže spát, nemůže jíst, už nemůže. Nedovolí mu to.  Možná to byl on, kdo přivedl svého bratrance Luka Pratta na nenápadný způsob, jak se zbavit manželky. Možná byla ta žena opravdu zavražděna a její nepokojný duch dál bloudí domem. Manžel už skonal za nejasných okolností a v opuštěném sídle přebývá přítel. Ale zdědit dům, ve kterém straší a možná mstivý duch touží právě po vašem skonu, není žádná výhra.

Divadelní adaptace dnes již klasické hororové povídky Vřeštící lebka je variací nejen na text F. M. Crawforda, ale především jde o původní pokus o horror na divadle. Všechno, co má divadlo k dispozici, bude užito k jedinému účelu… vyvolat atmosféru těch pokojů, kde se pavouci skrývají ve škvírách zvetšelých tapet, vrzající parkety se ozývají v prázdných pokojích a stíny jsou temné a sahají po nás.

Délka představení: 80 minut bez přestávky

UPOZORNĚNÍ: V představení se používá stroboskop, hlasitá hudba a výrazně expresivní zvukové efekty.