Tvůrčí tým

Autor a režie

Milan Lukáš Šnajdr

Režisér, scenárista, scénograf. Studoval herectví na VOŠH v Praze-Michli a soukromě rockový, popový, jazzový, operetní a muzikálový zpěv. Jako lektor dramatiky, logopedie a hlasové výchovy působil v organizaci krouzky.cz. V letech 2013-15 byl uměleckým šéfem souboru Free Time v plzeňském divadle Dialog. Podílel se na audiovizuálních projektech ve společnosti Media Flash. Momentálně se věnuje tvorbě soukromých projektů po celé republice, pedagogice v oboru herectví pro předškolní a školní děti, a působí jako hlasový poradce. V současné době pedagogicky působí v Domě dětí a mládeže Klamovka, Praha. Pro divadlo Apropo připravuje kromě Lebky komorní operu Poulencova Lidského hlasu.

Jsem veliký milovník hororů, a to v jakékoliv formě. Kniha, film, divadlo, hudba. A tak, když přišla možnost na inscenování hororu, bylo pro mě velmi motivující, dát divadelní formu hororové povídce, která patří mezi ty první, které jsem v dětství četl.

Dramaturgie

Jana Soprová

Divadelní publicistka, scenáristka, překladatelka, pedagožka. Vystudovala divadelní a filmovou vědu na FF UK Praha. Od roku 1984 působí v různých médiích, specializuje se především na divadlo. Spolupracovala s ČT na pořadu Divadlo žije! Pro Český rozhlas recenzuje profesionální i amatérskou divadelní tvorbu a píše scénáře pro cyklus Příběhy slavných a Slavní rodáci. Dlouhá léta působila jako šéfredaktorka časopisu Městských divadel pražských, nyní spolupracuje především s Divadelními novinami. Jako pedagog dějin divadla působila na VOŠH Praha a dějiny pantomimy přednášela na katedře nonverbálního herectví HAMU.


Hudba

Jan Dušek

Skladatel a klavírista. Vystudoval konzervatoř v Teplicích (klavír, skladba), a v letech 2004–2009 skladbu na HAMU, studia ukončil doktorátem v roce 2012.  Nyní pracuje jako odborný asistent s vědeckou hodností na katedře skladby HAMU. Jako klavírista se zúčastnil několika mistrovských kurzů a workshopů a své znalosti si rozšířil v letech 2013-14 soukromým studiem hry na klavír ve Vídni u Roberta Lehrbaumera, v roce 2015 v Paříži u Xiao-Mei Zhu a od roku 2016 v Londýně u Gordona Fergus-Thompsona. Získal ceny a čestná uznání v několika mezinárodních soutěžích. Pravidelně pořizuje nahrávky české hudby pro Český rozhlas. Účinkuje na mezinárodních festivalech (Pražské Jaro, Věčná naděje, Junge Kunstler Beyreuth apod.).


Scénografie

Vojtěch Pošmourný & Caterina Cappelli

Architekti a scénografové. Ing. arch. Caterina Cappelli vystudovala FA Ludovico Quaroni – La Sapienza v Římě, následně FA ČVUT v Praze. Od roku 2014 vede se svým manželem Ing. arch. Vojtěchem Pošmourným (FA ČVUT v Praze) vlastní architektonickou kancelář Bianco architects, s.r.o.   „Bianco“ v našem pojetí nepředstavuje pouze barvu. Vyjadřuje sofistikovanost, charakter a formální jednoduchost, charakterizují svou činnost. V.Pošmourný se kromě architektury věnuje také hudbě, provozuje několik kapel.


Kostýmy

Roman Šolc

Kostýmní výtvarník, tanečník. V roce 1995 absolvoval taneční oddělení pražské Konzervatoře, působil jako sólista v Divadle J. K. Tyla v Plzni, v Pražském komorním baletu a v Národním divadle Praha. Od roku 1998 se začal věnovat návrhářské profesi – spolupracoval jako výtvarník kostýmů s řadou divadelních nebo muzikálových domů, vytvořil kostýmy k inscenacím muzikálovým, činoherním, operním i baletním. Spolupracoval s PKB, s Národním divadlem v Praze a Brně, Divadlem J. K. Tyla v Plzni, Východočeským divadlem Pardubice, Státním divadlem Košice, Slezským divadlem v Opavě, Moravským divadlem Olomouc, Laternou magikou, Hudebním divadlem Karlín či Státní operou.


Masky

Monika Šonková

Umělecká maskérka, hudebnice a pedagožka. Vystudovala DAMU, kde nyní působí jako pedagog (předmět Maska jako zdroj inspirace – improvizace s líčenou maskou). V Národním divadle Praha byla v letech 2008-2019 vedoucí uměleckou maskérkou a spolupracovnicí výtvarníků, úzce spolupracuje s Divadlem bratří Formanů. Věnuje se koncertní činností, pedagogice a výtvarným projevům spojených s maskou a maskérským řemeslem. Kromě toho působí jako hudebnice a písničkářka a jako občasná výtvarnice kostýmů a masek pro divadlo malých forem.